Výuka jízdy na koních

Ve výstavbě,přesunuto na chatu Železnou44!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pro informace volejte 603145422


Týdenní a víkendová výuka  jízdy na koních,pro všechny věkové kategorie.

Výukové pobyty na chatě Železná

 

Věk účastníků: neomezený

Počet dnů: 6/3

Kapacita:  cca 4 osoby na koně/ den ,ubytovací kapacita celkem 15

Termíny: 

               

 

Místo konání: „Tábor ranč u Dolského potoka"

 

Cena : 3900,- cena pro výuku jízdy na koních á 1 os./6 dnů. Cena pro výuku jízdy na koních á 1 os./3 dny 1950,-

1500,- doprovod á 1 os./6 dnů bez výuky strava,noclech. Doprovod á 1 os./3 dny bez výuky 750,-

Číslo účtu pro zasílání platby:GE Money Bank 160783518/0600

Platbu je také možné provádět na místě.

Ubytování: Ubytování v chatkách a v chatě

Stravování:stravování v ceně 3x  za den.

Doprava: vlasní

V ceně: Ubytování, strava, zapujčení koní, instruktor ježdění ,upomínkové předměty.

Koně:jsou ustájeni přímo v areálu "Tábor ranče u Dolského potoka"

Doplňkové aktivity:

Střelba z luků: á 200Kč/1 hod.

Střelba ze vzduchových zbraní: á 200Kč/1hod.

Táborák: 300Kč/cca 4 hod., v případě samosběru dřeva zdarma

 

 Všeobecné povídání: Tábor ranč u Dolského potoka, je postaven na soukromém pozemku, obklopen ze čtyř stran krásnou přírodní scenerií. Louka je umístěna v překrásném údolíčku, kterým protéká bublající potok. Potok slouží zájemcům ke koupání, stejně jako rybníček v areálu ranče. V blízkosti ranče jsou vybudovány ohrady pro koně a stáj. Koně jsou zde ustájeni od května do října a jsou k dispozici zájemcům o výuku jízdy na koních tak dětskému táboru u koní. Díky těmto koňským mazlíčkům, mají lide se zájmem o výuku jízdy na koních možnost, naučit se jezdit jak v anglickém, tak westernovém stylu. Samozřejmostí je také péče o naše koňské mazlíčky. Koně je nutné dvakrát denně nakrmit, podle koňské potřeby napojit, před jízdou vyhřebelcovat a po jízdě vysušit slámou. Zájemci se musí také naučit koně nauzdit,nasedlat apod., veškerou tuto činnost provádí pod dohledem zkušených jezdeckých instruktorů. Koně jsou majetkem „Tábor ranče", a jsou vybírány pro potřeby lidem se zájmem o výuku jízdy na koních  a dětského tábora u koní, tak aby se o ně mohli postarat, bez problému. Při výběru koní, výcviku koní a výuky jízdy na koních máme více jak dvacetiletou praxi.

Na horní louce je postavena dvoupatrová chata, která je také k dispozici našemu táboru. V přízemí chaty je vybudována menší společenská místnost/kuchyň, sklad materiálu (sedla, uzdy, deky, vybavení tábora). V poschodí pak dva pokoje 4 a 6 lůžek. Hlavní společenská místnost, která navazuje na chatu, slouží jako jídelna a klubovna. V případě špatného počasí, je možné v klubovně pořádat stolní hry,diskotéky,country tance či jiné další hry . Klubovnu hlavně využíváme v případě špatného počasí.Dále se v areálu tábora nachází chatky.

Kromě činností spojených s jízdou na koních, je pro zájemce možné zařídit střelbu ze vzduchových zbraní,střelbu z luku,hod tomahavkem a nožem,  karetní hry pro chvíle odpočinku. Zájemci mají k dispozici sportovní náčiní (kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, petangue,travnaté volejbalové hřiště). Všechny tyto činnosti jsou doplňkové, hlavní náplní  je činnost spojená s koňmi, u kterých zájemci tráví většinu svého času.

Výuka jízdy: Výcvik je na začátku převážně situován na jízdárnu kruhovou a klasickou, kde si zájemci osvojují první pobídky a pomůcky k ovládání svých koňských mazlíčků. V první etapě je potřeba vědět jak koně rozpohybovat, jak ho zastavit jak s ním zatočit do leva, do prava (kroková práce). Další etapou je klus,tato etapa je náročnější jelikož se účastník musí vžít do pohybu koně v případě nutnosti si tento pohyb upravit pomocí otěží a nohou (zrychlit nebo zpomalit koně) a to jak v anglickém sedle kde vysedá, tak ve westernovém kde sedí. Třetí etapou je cval koňského mazlíčka, tato etapa je nejpříjemnější - hlavně při pomalém cvalu, musíme mít ovšem zvládnuty předešlé etapy. Správná jízda na koni, není nic jednoduchého jak si někteří myslí. Pravdou je, že někteří z nás jsou podstatně učenlivější a vnímavější, proto jsou schopny v brzké době zvládnout základní pobídky a pomůcky k jízdě na koni. Díky tomu je možné se zájemci zhruba po týdnu absolvovat krátké vyjížďky do přírody v kroku a klusu. Samozřejmostí je také správná péče a přístup ke koňským mazlíčkům – to vše se pokusíme naučit za 6 dnů.Počet hodin na koních při týdením pobytu 11.Počet hodin na koních při víkendovém pobytu 5.

Výcvik probíhá po jednotlivcích nebo dvojicích, v průběhu  dne. Čas jízdy na koních je stanoven dopoledne od 9 – 12 hodin a odpoledne od 14-18 hodin. Čas jízdy muže být upraven podle počasí a potřeb.

Komu je týdení a víkendová výuka u koní určena:Všem  kteří se chtějí naučit správně jezdit na koních.Pro začátečníky i  mírně pokročilé, prostě všem  kteří mají zájem o koně a krásný pohled z koňského hřbetu.Zároveň lidem se zájmem o přírodu a relaxování.Rodinám s dětmi.Lidem kteří chtějí  na týden nebo víkend vysadit z blázince velkoměst,a užívat si.

Co sebou: legíny nebo tepláky bavlněné,gumovky nebo vysoké boty , jezdeckou nebo cyklistickou přílbu.K obuvi: nejlépe zakoupit  chapsy a k tomu staré kotníčkové boty, mohou se použít i botasky(chapsy  or. cena 600,-)vydrží několik let .V případě dvou kamarádu/dek mohou si je půjčovat .Prodávají se v jezdeckých potřebách od možno objednat přes internet.Rukavice:stačí pracovní s gum. kuličkami bude možné zakoupit na místě cca. cena  150 Kč.

Diskrétnost zajištěna.

Termíny je potřeba předem telefonicky domluvit min 7 dnů před nástupem!!

Pojištění:pojištění si sjednává každý účastník sám.

© Tábor ranč.cz 2010, Webedesign Etruska.eu