Tábor u koní

VOLNÝ TERMÍN 12.-19.8.2017


TÁBOR U KONÍ,TÁBOR S KOŇMI  "2017"

aktualizováno k 28.6.2017

Tábor: "Tábor u koní", Tábor s koňmi dětský tábor s výukou jízdy na koních 

Věk účastníků: 7-17 let.

Kapacita:   Chata Železná - 12 dětí

                                                      

Termíny a cena za 7 dnů:          01. 7.-08. 7. cena 4.300,- Obsazeno  

                                                     08. 7.-14. 7. cena 4.000,- Obsazeno

                                                     15. 7.-22. 7. cene 4.300,   Obsazeno  

                                                     22. 7.-28. 7. cena 4.000,- Obsazeno

                                                     12. 8.-19, 8. cena 4.300,-  Zrušeno 5. 8. 2017

                                       

                                                                  

                                                               

Termíny a cena za 14 dnů :      01.7.-14.7. cena 7.200,- Obsazeno

                                                    15.7.-28.7. cena 7.200,- Obsazeno

                                                                 

                                                             

Místo konání:  "Chata Železná", Beroun 1, pošta Beroun, 26601

                  

Číslo účtu pro zasílání platby:4145913001/5500 Raiffaisen Bank

Ubytování:Ubytování v pokojích. Nebo  ve stanech osada s podsadou, po dvou dětech.

Doprava:VLASTNÍ

V ceně: Ubytování, strava, , zapůjčení koní, oddíloví vedoucí , instruktoři ježdění, zdravotník, zákonné pojištění odpovědnosti za škodu,odměny a upomínkové předměty.

Hygiena:

Hygiena je zajištěna v umývarkách.Sprchování v teplé vodě dle potřeby (ve sprchách).WC zajištěna intimita podle pohlaví.

Koně:jsou ustájeni přímo v areálu tábora

Všeobecné povídání: Tábor s kapacitou 15 dětí je postaven na soukromém pozemku, obklopen ze čtyř stran krásnou přírodní scenerií. Louka je umístěna v překrásném údolíčku, kterým protéká bublající potok. V blízkosti tábora jsou vybudovány ohrady pro koně a stáj. Koně jsou zde ustájeni celoročně a jsou k dispozici   dětskému táboru u koní. Díky těmto koňským mazlíčkům, mají děti možnost, naučit se jezdit jak v anglickém, tak westernovém stylu. Samozřejmostí je také péče o naše koňské mazlíčky. Koně je nutné dvakrát denně nakrmit, podle koňské potřeby napojit, před jízdou vyhřebelcovat a po jízdě vysušit slámou. Děti se musí také naučit koně nauzdit,nasedlat apod., veškerou tuto činnost provádí pod dohledem zkušených jezdeckých instruktorů. Koně jsou  vybírány pro potřeby dětského tábora u koní, tak aby se o ně mohli postarat, bez problému i menší děti. Při výběru koní, výcviku koní a výuky jízdy na koních máme více jak dvacetiletou praxi.

Na horní louce je postavena dvoupatrová chata, která je také k dispozici našemu táboru. V přízemí chaty jsou  dvě společenská místnost/kuchyň, sklad materiálu (sedla, uzdy, deky, vybavení tábora). V poschodí pak sedum pokojů. Hlavní společenská místnost, která navazuje na chatu, slouží jako jídelna . V případě špatného počasí, je možné v klubovně pořádat stolní hry,diskotéky,country tance či jiné další hry pro děti. Klubovnu hlavně využíváme v případě špatného počasí.Dále se v areálu tábora nachází stany s podsadou a molitan. postel.

Kromě činností spojených s jízdou na koních, je pro děti na táboře připraven i jiný program,,, pohybové hry,střelba ze vzduchových zbraní,střelba z luku,hod tomahavkem a nožem,noční bojová hra, hry ve vodě, také stolní hry a karetní hry pro chvíle odpočinku. Děti mají k dispozici sportovní náčiní (kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, petangue,volejbalové hřiště). Všechny tyto činnosti jsou doplňkové, hlavní náplní tábora je činnost spojená s koňmi, u kterých děti tráví většinu svého času.Děti se budou zůčastnovat společného večerního programu

Výuka jízdy: Výcvik je na začátku převážně situován na jízdárnu kruhovou a klasickou přibližně 2 dny, kde si děti osvojují první pobídky a pomůcky k ovládání svých koňských mazlíčků. V první etapě je potřeba vědět jak koně rozpohybovat, jak ho zastavit jak s ním zatočit do leva, do prava (kroková práce). Další etapou je klus,tato etapa je náročnější jelikož se účastník musí vžít do pohybu koně v případě nutnosti si tento pohyb upravit pomocí otěží a nohou (zrychlit nebo zpomalit koně) a to jak v anglickém sedle kde vysedá, tak ve westernovém kde sedí. Třetí etapou je cval koňského mazlíčka, tato etapa je nejpříjemnější - hlavně při pomalém cvalu, musíme mít ovšem zvládnuty předešlé etapy. Správná jízda na koni, není nic jednoduchého jak si někteří myslí. Pravdou je, že děti jsou podstatně učenlivější a vnímavější, proto jsou schopny v brzké době zvládnout základní pobídky a pomůcky k jízdě na koni. Díky tomu je možné s dětmi  absolvovat krátké vyjížďky do přírody v kroku a klusu. Samozřejmostí je také správná péče a přístup ke koňským mazlíčkům.

Výcvik probíhá po skupinách během celého dne s několika koňmi najednou. Čas jízdy na koních je stanoven dopoledne od 9 – 12 hodin a odpoledne od 15-18 hodin. Čas jízdy muže být upraven podle počasí.Tábor je určen pro 10 dětí tábora u koní. Výcvik dětí provádějí instruktoři s cvičitel pr a trenér.

Komu je tábor u koní určen: Všem dětem ve věku od 7 – 16 let , kteří se chtějí naučit správně jezdit na koni.Pro začátečníky i pokročilé, prostě všem dětem které mají zájem o koně a krásný pohled z koňského hřbetu.Táborranč dětem od 13-17 let

Co sebou: legíny nebo tepláky bavlněné,gumovky nebo vysoké boty , jezdeckou nebo cyklistickou přílbu.K obuvi: nejlépe zakoupit dětské chapsy a k tomu staré kotníčkové boty, mohou se použít i botasky(chapsy dětské or. cena 500,-)vydrží několik let .V případě dvou kamarádu/dek mohou si je půjčovat .Prodávají se v jezdeckých potřebách od 6-10 let je velikost SX možno objednat přes internet.Rukavice:stačí pracovní s gum. kuličkami.

Stravování:

Stravování je zajištěno v jídelně. Strava je podávána 5x denně, jídelní lístek je sestavován podle platných norem, schvalován zdravotníkem a hlavním vedoucím tábora. Všichni účastníci " tábora u koní" mají dostatek chutného jídla i ovoce.Pitný režim je zajištěn 24 hod. denně a sledován zdravotníkem tábora

Platba a přihlášky:

Přihlášky zasílejte on-line (vyplnit všechny kolonky) po správném odeslání vám přijde e-mail s var.symbolem a potvrzením o přijetí na LDT.  Je možné také platit zálohově, (min. 2000,-Kč nevratná záloha ) 14 dnů po odeslání  přihlášky, doplatek  max. 14 dnů před zahájení LDT. Peníze posílejte na výše uvedený účet. Jako variabilní symbol uvádějte vygenerované číslo po odeslání online přihlášky. Kapacita tábora je omezena na počet 10 účastníků max.V případě čerpání z FKSP, požádejte zaměstnavatele o jasné instrukce co má být napsáno na faktuře.

 

Informace pro rodiče:  V případě jakýchkoliv dotazů ohledně výstroje zavolejte nebo pište ! ! !

 1/  Provozovatel tábora neručí za cenné věci (mobilní telefony,šperky ,tablety , peníze,a td.) které zůstanou u dětí.Děti mají možnost si tyto věci uschovat u vedení tábora.

 Kapesné mohou rodiče nebo mladší kamarádi předat vedoucím oddílu v obálce s nadepsanou částkou proti podpisu a opět proti podpisu si požadovanou část od vedoucích vyzvednout. Tyto peníze jsou uloženy v táborovém sejfu a jsou pojištěny.

 2/ Neposílejte dětem balíčky s jídlem na tábor. Hygienické předpisy to nedovolují . Raději dětem pište častěji a krátce , nebo použijte vzkazník na webových stránkách max. jednou denně , mi jim to na nástupu předáme

3/ Návštěvy rodičů na táborech nedoporučujeme důvodu negativního psychického dopadu na ostatní účastníky tábora. Ne všichni rodiče mají možnost a čas přijet na tábor. 

4/ Kouření a používání psychotropních látek u mladších kamarádů (vašich dětí) je považováno za hrubé porušení táborového řádu a takový účastník bude odeslán bez odkladně domů na náklady rodičů.

5/V případě uvedení nepravdivých údajů na přihlášce o zdravotním stavu (vašeho dítěte) může dojít k té samé alternativě jako v bodě 1/.Přece většina z nás nemůže za svůj zdravotní stav ale je potřeba o něm vědět a hlavně mít u sebe léky. Mladší kamarádi s astmatem  a alergii nezapomeňte na foukátka a prášky!! No a ty co se jim občas stane že v noci nedoběhli na WC, ať si vezmou igelitovou plachtičku!! Zůstane to mezi námi to

6/V případě velkého stesku rodičů po jejich šťastných dětech mají možnost zavolat oddílovému nebo hlavnímu vedoucímu v době poledního klidu od 12,30 do 14,00 hod., tento pracovník Vám podá veškeré informace. Telefonní číslo je zveřejněno na webových stránkách tábora.

7/Veškeré dění na táboře budete moci sledovat pomocí fotek které budou vkládány na naše webové stránky.  Vkládáme pouze omezený počet fotek každý den.

 

 

Táborový řád

Seznam věcí

Nástupní list

© Tábor ranč.cz 2010, Webedesign Etruska.eu