Tábor klasický inf.

Volná místa

                                                                                                                                                                    Dětský letní tábor u Dolského potoka   "2017"

                                                                                                                        

Pořadatel:

O.S. „ ČLOVĚK, KŮŇ A PŘÍRODA“                                                                                                                                 

Taškentská 1414/6 , Praha 10  10100

Platba:platbu poukazujte na níže uvedený účet (cel. platbu, nebo zálohu do 14 dní od podání přihlášky)                                                                              

Bankovní spojení Raiffaisen Bank:4145913001/5500

ve spolupráci :"Chata Železná"

Počet dnů: 14  4.500,-Kč

Počet dnů: 8    3.000,-Kč

 Termíny 14 dní:

                1.TURNUS   01.7.-14.7Obsazeno            

                2.TURNUS   15.7.-28.7 Obsazeno            

                             

               

V ceně není zahrnutá doprava.Cena dopravy v případě zájmu- více odjezdy příjezdy.             

Kapacita: Dolský potok -10 dětí

                 Chata Železná -10 dětí

Místo konání:

Areál „Chata Železná 44" ,Beroun 1,26601

Tábor ranč u Dolského potoka, Olešovice, pošta Úterý, 33040

 

Pro koho je tento tábor určen:

Pro všechny děti, které chtějí zkusit něco nového a trochu jinak. Pro děti ve věku od 6 do 16 let v daném roce   se zájmem o přírodu, zvířátka, hry, lukostřelbu, střelbu ze vzduchových  zbraní, hod tomahavkem, jízdu na koních, zdravovědu, vázání uzlů, muziku, rukodělné práce (výrobu mýdel ,svíček atd.), posezení u táboráku, táborovou olympiádu, pouť, … prostě všechno, co k dobrému táboru patří a ještě něco navíc. Je určen k tomu, aby naši mladší kamarádi načerpali sílu do nového školního roku, našli si nové kamarády, zároveň se naučili něčemu novému, co jim může být užitečné na další cestě jejich životem. Také tomu, aby si odvezli mnoho krásných zážitků a vzpomínek z  letního dětského  tábora , na který budou vzpomínat i po letech.

 

 Všeobecné informace:

Jedná se o menší tábor rodinného typu , kde na každých pět účastníků vychází jeden výchovný pracovník tak, aby se mohl plně věnovat mladším kamarádům po dobu 24 hodin denně. Koupání je zajištěno v areálu „Chaty Železná“. ana koupališti Program je připravován 8 měsíců před vlastním letním dětským táborem tak, aby se mladším kamarádům líbil, a byl propracován do všech detailů. O mladší kamarády se stará tým zkušených výchovných pracovníků bez záznamu v trestním rejstříku, s dlouholetými zkušenostmi. Hlavní vedoucí letního dětského tábora procházejí pravidelně školením pořádaným ministerstvem školství. Samozřejmostí je pojištění všech účastníků letního dětského tábora. Po celou dobu konání tábora je přítomen lékař nebo zdravotník a tábor je hlášen na příslušné hygienické stanici a obecním úřadě. Při špatném počasí je pro mladší kamarády připraven program v jídelně (klubovně) a pevném objektu tábora. I tento program je připravován důkladně před samotným letním dětským táborem.  Noční hlídky u nás jsou doplňkovou činností a je pouze na mladších kamarádech/kách, zda se jich zúčastní či nikoli. To samé platí u noční bojové hry. Jízda na koních je zajištěna podle zájmu dětí 1x za tábor.V areálu tábora budou za tímto účelem ustájeny koně. Jedná se o všestranný  dětský  tábor, který je organizován tak, aby mladší kamarádi měli možnost vyzkoušet si a zároveň se naučit více dovedností. Vaše dotazy rádi zodpovíme telefonicky nebo přes vzkazník.

Hygiena:

Hygiena na LDT je zajištěna mytí v umývárkách.Sprchování v teplé vodě podle potřeby ve sprchách.WC  zajištěna intimita podle pohlaví.

Doprava: VLASTNÍ

Je možné zajistit dopravu do místa konání letního dětského tábora a zpět za příplatek . Termín odjezdu a příjezdu je aktualizován na webových stránkách koncem května a začátkem června.  Odjezd a příjezd účastníku 

 

 

Ubytování:

Účastníci tábora jsou ubytováni v areálu „Chaty Železná", nebo areálu "Tábor ranče u Dolského potoka" ve stanech Osada s podsadou (po dvou), vybavených postelí s molitanovou matrací, stany jsou odizolovány proti vlhkosti.Mladší kamarádi, jsou ubytováni v 7 ti pokojích. Sociální zařízení (toalety , sprchy, umývárny) jsou v areálu letního dětského tábora. Tábor je v noci hlídán z důvodu bezpečnosti mladších kamarádů.

 

Stravování:

Stravování je zajištěno ve dvou jídelnách. Strava je podávána 5x denně, jídelní lístek je sestavován podle platných norem, schvalován zdravotníkem a hlavním vedoucím tábora. Všichni účastníci letního dětského tábora mají dostatek chutného jídla i ovoce.

Pitný režim je zajištěn 24 hod. denně a sledován zdravotníkem tábora.

Přihlášky:

Přihlášky on-line,  je možné také platit zálohově, (min. 1.000,-Kč)  při odeslání on-line přihlášky doplatek max. 15 dnů před zahájení LDT. Peníze posílejte na výše uvedený účet. Jako variabilní symbol uvádějte číslo které vám přijde vygenerované po odeslání online přihlášky. Kapacita tábora je omezena na počet 23 účastníků max.V případě čerpání z FKSP, požádejte zaměstnavatele o jasné instrukce co má být napsáno na faktuře.

 

Informace pro rodiče:

 1/ Prosíme rodiče, aby nedávaly dětem s sebou mobilní telefony ani jiné drahé předměty, které jsou na táboře bezpředmětné a provozovatel tábora za ně neručí. Kapesné mohou rodiče nebo mladší kamarádi předat vedoucím oddílu v obálce s nadepsaným jménem a částkou proti podpisu a opět proti podpisu si požadovanou část od vedoucích vyzvednout. Tyto peníze jsou uloženy v táborovém sejfu a jsou pojištěny.

 2/ Neposílejte dětem balíčky s jídlem na tábor. Hygienické předpisy to nedovolují . Raději dětem pište častěji a krátce, nebo použijte vzkazník na webových stránkách max. jednou denně a my dětem vzkazy při nástupu předáme. (Příklad z předešlého roku : babička poslala svému dítku banány a další ovoce - jistě si dokáže každý představit, jak po čtyřech dnech vypadalo). Táborníci mají dost chutného jídla i ovoce po celou dobu tábora.

3/ V případě mimořádné události v rodině (úmrtí , nebo zranění kočky, psa a jiných zvířátek řešte po táboře, nekazte táborníkům pobyt) nebo konzultujte s HV LDT!!!!!

4/ Návštěvy rodičů na táborech nedoporučujeme z důvodu negativního psychického dopadu na ostatní účastníky tábora. Ne všichni rodiče mají možnost a čas přijet na tábor. 

5/ Kouření a používání psychotropních látek ,u mladších kamarádů (vašich dětí) je považováno za hrubé porušení táborového řádu a takový účastník bude odeslán bezodkladně domů na náklady rodičů.

6/ V případě uvedení nepravdivých údajů o zdravotním stavu (vašeho dítěte) v přihlášce , může dojít k té samé alternativě jako v bodě 1/. Přece většina z nás nemůže za svůj zdravotní stav ale je potřeba o něm vědět a hlavně mít u sebe léky. Mladší kamarádi s astmatem  a alergii nezapomeňte na „foukátka“ a prášky!! No a ti, co se jim občas stane, že v noci nedoběhnou na WC, ať si vezmou igelitovou plachtičku!! Zůstane to mezi námi

7/ V případě velkého stesku rodičů po jejich šťastných dětech mají možnost zavolat oddílovému nebo hlavnímu vedoucímu v době poledního klidu od 12,30 do 14,00 hod., tento pracovník Vám podá veškeré informace . Telefonní číslo je zveřejněno na webových stránkách tábora.

8/Veškeré dění na táboře budete moci sledovat prostřednictvím fotografií, které budou průběžně vkládány na naše webové stránky.

9/Vážený rodiče, dovoluji si vás tímto požádat o překontrolování plateb na LDT u Dolského potoka.

 V případě špatně spočítané  platby prosíme o doplatky podle var. s. dítěte. Přihlášky na LDT jsou platné v případě zaplacené zálohy a doplatků. Odjezdy a příjezdy máte na webových stránkách. Dále vás žádáme, nedávejte dětem na odjezd moc jídla (řízky, salámky apod. výrobky) stejně je musíme po příjezdu včetně ovoce zlikvidovat. Všichni víme z předešlých LDT  že děti nedostatkem jídla netrpěly (po příjezdu je čeká oběd).  
Léky ,kapesné,potvrzení od lékaře vložte do PVC sáčků zacvakněte nebo přelepte a odevzdejte při odjezdu.V případě potřeby léku proti nevolnosti v autobuse o něj požádejte výchovné pracovníky kteří budou u odjezdu.
Děkuji a přeji příjemné prožití letních prázdnin všem dětem a také rodičům.

 

Táborový tým                                        Už se na Vás těšíme

 

Za vedení tábora  Organizační tým

 

         

Nástupní list

Seznam věcí na LDT   

                     

© Tábor ranč.cz 2010, Webedesign Etruska.eu